Dijital Orienteering Harita Arsivi : Elisabeth Larsson
|
Giris
Tüm kullanicilar
|
Dil:
Türkçe
Česky
Dansk
Deutsch
Eesti
English
Español
Français
Italiano
Magyar
Norsk
Português
Svenska
Türkçe
|
DOMA 3.0.11
Tüm haritayi göster
Tüm haritayi gizle
|
KML
|
<< Geri
<< Daladubbeln, stafett (20/10/2018)
|
Ockelbohöstläger dag 1, moment (30/10/2018) >>
Daladubbeln, patrull (21/10/2018)
Kategori:
Tävling
Harita/bölge:
Lugnet
Organizasyon:
Korsnäs IF OK
Ülke:
Sverige
Mesafe:
8.72 km
Zaman:
63:33
Vi skulle ha kollat ännu noggrannare på vägval vid starten. Tror vi tappade lite på att springa rakt på till 2:an. Till 4:an skulle vi också kört stigarna mer rakt på, men vi bestämde bara att det nog var ganska jämt och att det också var bra.
Till 5:an tappade vi lite kurs vid kontrolltagningen..
Men, det vi tappade mest på var nog dels kontrolltagningen till 11:an, men mest hela 12:an. Vi tänkte springa upp på stora vägen till toppen av berget och sen lilla stigen ner till andra stora vägen och sen bara kuta sista vägen, men vi ändrade plan mitt i vilket nog var riktigt dumt.
Vi kom 2:a totalt, 31 sekunder efter. Det var surt då vi tappade så mycket på sista vägvalet men samtidigt är det skitkul att vi kom så bra och det var så himla kul att springa.
Vi var utklädda till ABBA, blå och gula katterna.
Yorumlari göster
Yorumlari gösterme
(
0
)
Yeni yorum gönder
Ad:
E-posta:
Kayit