Dijital Orienteering Harita Arsivi : Katarina Norrby
|
Giris
Tüm kullanicilar
|
Dil:
Türkçe
Česky
Dansk
Deutsch
Eesti
English
Español
Français
Italiano
Magyar
Norsk
Português
Svenska
Türkçe
|
DOMA 3.0.11
Rotalari göster
Rotalari gizle
|
Tüm haritayi göster
Tüm haritayi gizle
|
KML
|
<< Geri
<< Haningenatten D21 (26/10/2018)
|
SM Ultralång - slinga 2 (04/11/2018) >>
SM Ultralång - slinga 1 (04/11/2018)
Kategori:
Tävling
Harita/bölge:
Jönköping
Ülke:
Sverige
Sonuçlar
Mesafe:
5.51 km
Zaman:
58:26
Ortalama kalp atisi:
166
Maximum kalp atisi:
183
SM-Ultralång
Bommade endel, fick inget häng på nån och gick ganska långsamt men jag är jävligt nöjd att jag tog mig runt ändå. Mitt enda mål med dagen var att ta mig runt och det gjorde jag ju så vem bryr sig att jag var nästan en timme efter vinnaren.
Har fortfarande inte fått upp livelox men då tänker jag strunta i vad alla andra har gjort och vilka vägval som var bäst.
Hade den korta slingan först men det visste jag ju inte förens jag fick andra kartan.
Slinga 1:
Start-1: Alla sprang så jäkla fort och jag försökte hitta ett bra vägval. Jag trodde att jag sprang på ett ställe men följde egentligen mest efter de andra (på andra varvet så fattade jag att jag var fel när jag var där på första varvet). hamnade ganska långt efter direkt men kände att jag ska bara ta det i min takt så jag orkar hela banan. Sista biten in till kontrollen gick pulsbandet upp, suck, så drog bort det och stoppade i sport-bhn.
1-2: Sen insåg jag att jag kommer inte orka springa typ två timmar till med pulsbandet i sport-bhn så eftersom jag ändå inte hade nått sällskap längre så stannade jag till och fixade det. Så efter det fick jag tillbaka fokuset lite. Sen hade jag dålig kontrolltagning så snurrade i kontrollringen ett tag innan jag hittade kontrollen.
2-3: Följde branterna och vek ner när de tog slut. Kände att det är nu jag får in flytet här, startar om banan härifrån haha.
3-4: Över höjden på det plattaste och försökte hålla höjd. Sen hade jag tänkt hålla mig i sankkanten men det var för grönt så gick upp i det vita och hittade kontrollen utan problem.
4-5: Sen över sanken till stigen och försökte positionera mig med hjälp av branten. Stenen (som var kontrollpunkt) satt mycket högre upp än vad jag hade tänkt mig men hittade den.
5-6: Det fanns möjlighet till stig så tog det. Fick en väldigt smidig kontrolltagning och slapp massa höjd.
6-7: Fick lite sällskap men orienterade själv. Tog runt en höjd och försökte springa där det inte var massa branter.
Yorumlari göster
Yorumlari gösterme
(
0
)
Yeni yorum gönder
Ad:
E-posta:
Kayit